Kraty pomostowe – właściwości i zastosowanie

Kraty pomostowe to połączenie płaskowników nośnych i prętów poprzecznych. Taka konstrukcja posiada wiele pozytywnych właściwości i szerokie zastosowanie.

Kategoria: Blog

Właściwości

Wyróżnia się dwa rodzaje krat pomostowych: kraty zgrzewane i kraty wciskane. Wszystkie charakteryzują się wysoką wytrzymałością, długotrwałą eksploatacją i prostą formą. Mają dużą nośność, wysoką przejrzystość i stabilność, a jednocześnie są bardzo lekkie i sztywne. Występują w wielu rozmiarach. Można produkować je z naciskiem na jedną cechę, np. antypoślizgowość, duże obciążenie, nierdzewność, kwasoodporność czy bezpieczeństwo. Dodatkowa funkcja antypoślizgowa zwiększa znacznie bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Kraty pomostowe są zawsze mocowane z wykorzystaniem trwałych komponentów. Charakteryzują się łatwym montażem i przede wszystkim, na co warto zwrócić uwagę, małymi kosztami eksploatacji i konserwacji.

Zastosowanie

Kraty pomostowe dają wiele możliwości wykorzystania. Dzięki swoim właściwościom są bardzo często wykorzystywane w architekturze, a także w przemyśle ciężkim, energetycznym, chemicznym i paliwowym. Stosuje się je w elektrowniach, rafineriach, kopalniach, hutach i na pomostach roboczych czy platformach wiertniczych, ale również przy produkcji stopni schodowych, podłóg, podestów, balustrad, ogrodzeń i elewacji. W architekturze jest uważana za bardzo estetyczny i funkcjonalny produkt, który można wykorzystać przy budowie wieżowców jako dekorację, zawieszenie bądź ochronę przed słońcem. Choć kraty pomostowe wykorzystuje się głównie na zewnątrz budynków, można ich użyć także w ich wnętrzu, przykładowo do zapełniania wolnych przestrzeni między regałami w logistyce.
Kraty pomostowe Szczecin
W ofercie naszej hurtowni stali znajdziesz szeroki wybór krat pomostowych. Na stronie internetowej na bieżąco aktualizujemy stan magazynu. Jeśli szukasz krat pomostowych w Szczecinie, to warto właśnie u nas!