Zastosowania konstrukcji stalowych

Kategoria: Blog

Stal jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym nawet na duże obciążenia i dzięki odpowiednim środkom zabezpieczającym nie ulega korozji. Dlatego różnego typu konstrukcje wykonywane z elementów stalowych cieszą się dużym zainteresowaniem i są szeroko wykorzystywane w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym, rolnictwie, ogrodnictwie oraz projektach inżynierskich o różnym zastosowaniu.
Stalowe prefabrykaty służą do budowy słupów linii energetycznych, masztów telewizyjnych i radiowych, kominów przemysłowych, a także kolejek linowych oraz konstrukcji wspierających instalacje technologiczne. Z wysokiej jakości elementów stalowych można w krótkim czasie zmontować halę produkcyjną, hangar, pawilon handlowo-usługowy czy obiekt widowiskowy lub wystawowy nawet o bardzo dużej powierzchni. Dodatkową zaletą takich konstrukcji jest to, że gdy dany obiekt przestanie być funkcjonalny, można go w dość krótkim czasie zdemontować i bez dużych trudności przenieść w inne miejsce, co jest szczególnie istotne w przypadku budowli potrzebnych tylko tymczasowo.

Konstrukcje stalowe firmy HurtoStal2

Jedną z firm, która zajmuje się wykonywaniem wysokiej jakości konstrukcji stalowych ze stali czarnej jest HurtoStal 2 ze Szczecina. Posiada ona nowoczesny park maszynowy i wydajne urządzenia do cięcia stali oraz wykonywania w niej otworów różnej wielkości i kształtu. Zatrudnia również doświadczonych spawaczy z odpowiednimi uprawnieniami, którzy każde powierzone zlecenie zrealizują terminowo i w fachowy sposób. Pracownicy firmy dbają także o to, by gotowe konstrukcje były jak najbardziej trwałe i nie podlegały rdzewieniu, dlatego pokrywają je warstwą farby zabezpieczającej. Zapewnia to znaczne wydłużenie ich trwałości oraz korzystny efekt estetyczny.