Aktualności

Szczecińska hurtownia stali - Hurtostal2 obok działalności z zakresu sprzedaży i produkcji wyrobów stalowych wspiera wiele inicjatyw społeczności lokalnej, takich jak organizowany już czterokrotnie Dąbski Piknik Wodny, imprezy świąteczne – np. Mikołajkowe. W ramach naszej działalności społecznej jesteśmy także sponsorem Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Dąbie" i w związku z tym rokrocznie wspomagamy organizację Hurostal 2 Cup - Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej na plaży – w tym roku odbędzie się on po raz dziesiąty. Sponsorujemy również wyprawy podróżnicze pomagając, m.in. Panu Andrzejowi Ziółkowskiemu oraz innym podróżnikom odkrywać kolejne miejsca na mapie świata. Nasza firma angażuje się także w działalność społeczną, np. poprzez wspieranie szczecińskich stowarzyszeń, potrzebujących rodzin oraz od wielu lat Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

2021-03 Pomaganie z potrzeby serca, nie dla rozgłosu - wywiad dla portalu CSR.expert

Paweł Kwiatkowski : Hurtostal2 obok działalności z zakresu sprzedaży i produkcji wyrobów stalowych wspiera wiele inicjatyw społeczności lokalnej. Czy Państwa klienci oraz kontrahenci zdają się doceniać Państwa prospołeczną postawę?

Wspieramy wiele lokalnych inicjatyw społecznych. Pomagając innym kierujemy się przede wszystkim naszą wewnętrzną potrzebą wsparcia idei, które są dla nas bliskie- zdrowy styl życia, rozwój i integracja lokalnej społeczności, wsparcie osób będących w trudniej sytuacji życiowej. Pomagamy, aby wesprzeć ważne dla nas wydarzenia i inicjatywy, a nie uzyskać rozgłos wśród naszych klientów. Bardzo często nasi klienci czy kontrahenci nie wiedzą o działalności społecznej jaką prowadzimy. Choć zdarzyła się miła sytuacja kiedy podczas spotkania biznesowego potencjalny kontrahent zauważył ... -> cały wywiad

Wywiad z Grzegorzem Grochalą na temat działalności społecznej HST-2
2019-01 Przedstawienie dla dzieci - szpital w Krakowie

17 stycznia 2019r w krakowskim szpitalu odbyło się sponsorowane przez nas przedstawienie dla dzieci.

Kraków - przedstawienie dla dzieci - obraz 1 Kraków - przedstawienie dla dzieci - obraz 2 Kraków - przedstawienie dla dzieci - obraz 3
2014-11 Ałtaj - wyprawa kajakowa A.Ziółkowskiego

Od lat wspieramy wyprawy Pana Andrzeja Ziółkowskiego. Jego ostatnia wyprawa odbyła się w 2014r. Kolejny raz wybór padł na zapierające dech w piersiach tereny górzyste - Pan Andrzej przemierzał kajakiem przepiękny Kraj Ałtajski, który znajduje się w zachodniej Syberii. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej wyprawy.

Ałtaj - wyprawa kajakowa A.Ziółkowskiego - foto 1 Działalność społeczna hst2 - obraz 5
2014-11 Rajd rowerowy na Sycylii - Wulkan energii

W końcówce roku 2014 wsparliśmy rowerowy rajd wokół Sycylii. Uczestnicy wjechali na Etnę, najprzyjemniejsza z pewnością była jazda po wybrzeżu. Pogoda - jak widać zupełnie inna niż o tej porze roku w Polsce. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Działalność społeczna hst2 - obraz 6 Działalność społeczna hst2 - obraz 7 Działalność społeczna hst2 - obraz 8
2012-12 Mikołajki w Dąbiu

Od lat wspieramy sportowe i kulturalne wydarzenia w naszej dzielnicy - Dąbiu. W styczniu 2012 byliśmy sponsorem imprezy ikołajkowej.

Działalność społeczna hst2 - obraz 9 Działalność społeczna hst2 - obraz 10 Działalność społeczna hst2 - obraz 11
2012-06 Wyprawa do Nowej Gwinei

W 2012r wspierany przez nas Pan Andrzej Ziółkowski przemierzał Nową Gwineę. Podróż po tej ciekawej wyspie zaowocowała poznaniem wielu ciekawych osób. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z podróży.

Działalność społeczna hst2 - obraz 12 Działalność społeczna hst2 - obraz 13 Działalność społeczna hst2 - obraz 14
2011-06 Andrzej Ziółkowski - Kongo

Pan Andrzej wraz ze swoim kajakiem odwiedził również Afrykę. W 2011r przemierzał Kongo. Położenie tego kraju w obszarze podmokłym ułatwiło kajakarską przygodę po tych pięknych obszarach. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wizyty w Kongo.

Działalność społeczna hst2 - obraz 15 Działalność społeczna hst2 - obraz 16 Działalność społeczna hst2 - obraz 17
2010-06 Patagonia Andrzeja Ziółkowskiego

Rok przed podróżą do Afryki Pan Andrzej przemierzał znajdującą się w Ameryce Południowej krainę Patagonii. Wyprawa ta obejmowała podróż rowerem przez Andy, a następnie spływ kajakiem rzeką Rio Chubut aż do Atlantyku. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z tej niezwykłej podróży.

Działalność społeczna hst2 - obraz 18 Działalność społeczna hst2 - obraz 19 Działalność społeczna hst2 - obraz 20
2009-05 Wspieramy młodych piłkarzy - HST2 CUP

W maju 2009 wsparliśmy jako główny sponsor obchory Dnia Dziecka oraz 3 dniowy turniej piłki ręcznej na plaży w Dąbiu. W maju 2009 wsparliśmy jako główny sponsor obchory Dnia Dziecka oraz 3 dniowy turniej piłki ręcznej na plaży w Dąbiu.

Działalność społeczna hst2 - obraz 21
2008-10 Wspieramy UKMS Dąbie

Jako lokalni patrioci oraz fani piłki nożnej - wspieramy młodych piłkarzy z lokalnego klubu - UKMS Dąbie. Jako lokalni patrioci oraz fani piłki nożnej - wspieramy młodych piłkarzy z lokalnego klubu - UKMS Dąbie. Jako lokalni patrioci oraz fani piłki nożnej - wspieramy młodych piłkarzy z lokalnego klubu - UKMS Dąbie.

Działalność społeczna hst2 - obraz 22 Działalność społeczna hst2 - obraz 22 Działalność społeczna hst2 - obraz 24
2007-06 Wyprawa do Mongolii

Nasza współpraca z Panem Andrzejem Ziółkowskim trwa już od 2007 roku, kiedy to postanowiliśmy wesprzeć wyprawę do Mongolii. Pan Andrzej urzekł nas swoją pasją i ciekawością świata. Dzięki naszemu wsparciu przemierzył kajakiem ten niesamowity azjatycki kraj. Piękne górskie widoki, wspaniali, życzliwi ludzie- to wszystko możemy oglądać na fotografiach przesłanych nam przez Pana Andrzeja. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Działalność społeczna hst2 - obraz 25 Działalność społeczna hst2 - obraz 26 Działalność społeczna hst2 - obraz 27