BLOG

Hurtostal 2

Różnorodność stalowych elementów konstrukcyjnych może wprowadzić w zakłopotanie osoby, które nie obcują na co dzień z wyrobami hutniczymi. Do obszernej grupy produktów należą wszelkiego rodzaju kształtowniki. Jednymi z najchętniej wybieranych reprezentantów są ceowniki o szerokim spektrum zastosowań. Czym się charakteryzują i jak można je wykorzystać? 

Ceownik - kształtownik o profilu przypominającym literę C

Wszystkie kształtowniki stalowe posiadają stały przekrój poprzeczny i to na jego podstawie wyróżnia się ich główne rodzaje. Profile przypominają litery alfabetu, a do najpopularniejszych typów kształtowników zaliczają się:

  • zetowniki,
  • teowniki,
  • dwuteowniki,
  • kątowniki,
  • ceowniki.

Ceowniki to wyroby hutnicze występujące w postaci prostych odcinków. Są gięte z metalu lub walcowane. Wytwarza się je zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze. Dzielą się tym samym na ceowniki zimnogięte oraz ceowniki gorącowalcowane. Mogą przybierać one różne rozmiary, co podkreśla ich użyteczność.

Zastosowanie ceowników - szeroki wachlarz rozwiązań

Wysokiej jakości wyroby hutnicze i stalowe są doceniane ze względu na swoją solidność, trwałość i różnorodność zastosowań. Ceowniki są uniwersalne, więc ciężko wymienić każdy obszar, w którym okazują się funkcjonalne. Występują w wielu gałęziach przemysłu, budownictwie, a także pomagają wznosić stalowe konstrukcje czy słupy. Ich praktyczność sprawia, że przydają się w również w domowych warunkach, na przykład podczas remontów. Charakterystyka ceowników powoduje, że można je docinać w dowolny sposób i wykonywać w nich otwory oraz skosy zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Lepiej jednak zlecić te czynności profesjonalnym firmom, ponieważ bez specjalistycznego sprzętu oraz niezbędnej wiedzy można zmniejszyć ich wytrzymałość, zwiększając ryzyko uszkodzenia.

Koszyk

Keine Produkte im Warenkorb

Produkt
Quantität