BLOG

Hurtostal 2

Firmy zajmujące się profesjonalną obróbką metali stosują kilka technologii, których efektem jest zmiana wyglądu, czy też kształtu metalowej powierzchni. Jedną z najczęściej stosowanych jest cięcie laserem, które chętnie oferują zarówno duże, jak i małe zakłady. To rozwiązanie ma jednak nie tylko sporo zalet, ale również kilka wad. Zapoznaj się zanim zdecydujesz się na tę technologię.

Zalety cięcia laserem

Największą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim precyzja, którą trudno uzyskać w przypadku innych technologii. Pozwala to wycinać w metalu przeróżne kształty, które dopasowane są do konkretnego projektu. Cięcie laserowe to również duża ekonomiczność, ponieważ pozwala na lepsze wykorzystanie materiału. Zastosowanie strumienia lasera sprawia, że przecięta powierzchnia jest gładka i równa - to niesamowicie ważne w przypadku projektów wymagających dużej precyzji i dokładności w przygotowaniu materiałów. Dodatkową zaletą jest fakt, że nowoczesne maszyny pozwalają bardzo szybko wykonać cięcie - jest więc to również sposób na dużą oszczędność czasu.

Wady cięcia laserem

Dużą wadą stosowania laserowego cięcia jest koszt tej technologii. Między innymi dlatego, tak niewiele firm stać na zakup profesjonalnych maszyn do tego zadania. Sporym ograniczeniem jest również grubość płyt, które mogą być obrabiane przy pomocy cięcia laserowego - grubość ta wynosi maksymalnie 25 mm, a przy blachach konstrukcyjnych jest to maksymalnie 20 mm. Laserowe cięcie świetnie poradzi sobie tylko z blachami cienkimi. W przypadku blach o większej twardości i grubości konieczne jest zastosowanie innej technologii, które poradzi sobie z takim zadaniem.

Koszyk

Keine Produkte im Warenkorb

Produkt
Quantität