hst2

Obróbka mechaniczna

Obróbka mechaniczna stali to zespół procesów, których wdrożenie ma na celu zmianę wymiarów elementów metalowych.

Składają się na nią również wielkość i kształt danego elementu oraz jego właściwości fizyczno-chemiczne. Wyróżnić można różne rodzaje mechanicznej obróbki stali, są to między innymi: skrawanie, cięcie, wycinanie, okrawanie oraz gięcie. Zmiana kształtu lub wymiarów danego elementu nie byłaby możliwa bez profesjonalnych narzędzi.

Firma HAAS jest bez wątpienia wiodącym producentem urządzeń pionowego centrum obróbczego. Posiadany przez nas szereg maszyn specjalistycznych pozwala na skuteczną i szybką obróbkę mechaniczną. Warto wspomnieć, że obrabiarki marki HAAS są niezwykle trwałe, solidne i wytrzymałe. 

Gwarantują wysoką elastyczność obróbki, wszechstronność wykonywanych prac oraz dużą wydajność, która przekłada się na skrócony czas pracy i lepsze wyniki. Wyposażone w narzędzie wieloostrzowe frezarki HAAS mogą być wykorzystywane między innymi do produkcji form, matryc i różnorodnych narzędzi. Zajmujące się zmianą kształtu lub wymiarów konkretnych elementów poprzez pozbycie się nadmiarowego materiału, specjalnie zaprojektowane do tego maszyny marki HAAS zawsze działają szybko i niezawodnie. 

Dlatego też marka jest jedną z najczęściej wybieranych i polecanych. Jeżeli wciąż się zastanawiasz czy obróbka mechaniczna stali to proces, na który powinieneś się zdecydować, zapraszamy do zapoznania się z parametrami używanych przez nas frezarek oraz do obejrzenia zdjęć maszyn do frezowania poniżej.

Centrum Frezarskie Haas

HAAS VF 8-50

Przesuwy w osiach XYZ

1626 x 1016 x 762 mm

Maksymalne obroty

7 500 obr/min

Maksymalna moc wrzeciona

22,4 kW